Kocioł na pelet Bio-max

Kocioł na pelet Bio max - LumoKotły typu Bio-max są wodnymi, stalowymi kotłami grzewczymi przystosowanymi do współpracy z palnikami opalanymi peletem. Kotły peletowe są doskonałym źródłem ciepła zarówno do ogrzewania domków jednorodzinnych jak i domów pasywnych.

Konstrukcja kotła

Dzięki nowoczesnej, trzyciągowej konstrukcji wymiennika charakteryzują się one niską temperaturą spalin oraz wysoką sprawnością spalania. Pionowe usytuowanie kanałów spalinowych zmniejsza do minimum ilość zabiegów konserwacyjnych. : Układ wygodnych wyczystek oraz dzielona szuflada popielnikowa sprawiają, iż dostęp do nich jest w znacznym stopniu ułatwiony, tym samym podnosząc komfort użytkowania. Optymalnie dobrana izolacja cieplna ogranicza straty związane z wypromieniowywaniem ciepła na zewnątrz urządzenia. Regulowane nogi ułatwiają ustawienie kotła na nierównej powierzchni podłogi. Obustronna warstwa powłoki lakierniczej nanoszonej proszkowo stanowi trwałą ochronę przed korozją i podnosi walory estetyczne.

Automatyka

Nad bezpieczeństwem i niezawodnością pracy czuwa automatyka palnika wyposażona w system autodiagnostyki. Monitoruje ona pracę kotła i informuje o ewentualnych awariach, dodatkowo podając komunikat o lokalizacji usterki. Palnik komunikuje się z użytkownikiem za pomocą wyświetlacza ciekłokrystalicznego, na którym możemy odczytać nie tylko temperaturę spalin kotła, lecz również informację o chwilowym oraz całkowitym zużyciu paliwa, przybliżonej ilości paliwa pozostałego w magazynie, czasie pracy na poszczególnych poziomach mocy itp.

Palnik

Współpracujące z kotłami LUMO Bio-max palniki na pelet, zapewniają wysokie bezpieczeństwo, niezawodność oraz wygodną, w pełni zautomatyzowaną eksploatację. Dzięki modulowanej mocy palnika w zakresie od 20% do 100% wartości nominalnej możliwe jest optymalne ustawienie urządzenia do faktycznie zapotrzebowanych parametrów. System automatycznego zapłonu i dozowania paliwa sprawia, iż zabiegi eksploatacyjne ograniczają się praktycznie jedynie do uzupełniania poziomu paliwa w zbiorniku. Na uwagę zasługuje również bardzo cicha praca urządzenia.

Zalety:

  • » Zużywanie wyłącznie naturalnych, odnawialnych surowców.
  • » Brak składników chemicznych.
  • » Wysoka jakość produkcji podlegająca stałej kontroli.
  • » Ekologiczny obieg surowców - oczyszczanie atmosfery - brak dodatkowej emisji CO2.
  • » Wysoka funkcjonalność spalanego paliwa - zalety porównywalne do spalania oleju opałowego lub gazu przy znacznie niższych kosztach.

Materiały do pobrania:
Dane dla projektantów
Parametry techniczne
Folder

strzałka do góry