Kocioł na pelet Bio-Max PLUS

Kocioł na pellet Bio Max PLUSKocioł na pellet Bio Max PLUSStalowe, wodne kotły grzewcze typu Bio-max Plus współpracujące z palnikami pelletowymi, stanowią najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie urządzeń grzewczych przystosowanych do opalania ekologicznymi paliwami odnawialnymi. Są one doskonałym źródłem ciepła dla ogrzewania domów, pomieszczeń warsztatowych, hal oraz innych obiektów, spełniając przy tym wymagania użytkowników oczekujących od nowoczesnego kotła minimum czynności obsługowych (urządzenia są w pełni zautomatyzowane), wysokiego komfortu pracy oraz niskich kosztów eksploatacji. Każdy kocioł w wersji standardowej jest urządzeniem grzewczym jednofunkcyjnym, jednakże po przyłączeniu do niego wymiennika ciepłej wody użytkowej (np. typu LUMO-WCW) doskonale nadaje się także do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.

Konstrukcja kotła

Konstrukcja kotła oparta jest na systemie płomieniówek i komór nawrotnych (układ trzyciągowy), co zapewnia urządzeniu wysoką sprawność spalania i minimalizuje stratę kominową. Wymiennik i komora paleniskowa wykonane są z wysoko gatunkowej, atestowanej blachy stalowej. W przedniej części kocioł wyposażony jest w zamykaną, trójdzielną kryzę, służącą zarówno do montażu palnika, jak i czyszczenia komory spalania. W tylnej części kotła znajduje się stalowy czopuch służący do podłączenia kotła z układem spalinowym, natomiast w górnej części duża i wygodna wyczystka, służąca do czyszczenia wymiennika ciepła kotła wraz z płomieniówkami. W dolnej części kocioł wyposażony jest w szufladę na popiół. Powstały w procesie spalania popiół opada bezpośrednio do niej, skąd łatwo i szybko może zostać usunięty. Ponadto kotły o mocach 15 – 45 kW wyposażone są standardowo w zasobnik paliwa możliwy do podłączenia z jego prawej lub lewej strony. Kotły przeznaczone do pracy w układzie zamkniętym dodatkowo posiadają wężownicę schładzającą blok wodny oraz zabezpieczenie termiczne wypływu SYR 3065 lub HONEYWELL TS131.

Ekologia

Kolejną cechą charakterystyczną kotłów Bio-max Plus jest bardzo niska emisja pyłów i szkodliwych związków w spalinach, która jest znacznie mniejsza od wartości dopuszczalnych dla grupy kotłów na paliwa stałe i czyni je urządzeniami w pełni ekologicznymi.

Zalety:

  • » Praca oparta wyłącznie na naturalnych, odnawialnych surowcach.
  • » Brak składników chemicznych.
  • » Proces produkcji kotłów podlegający stałej, szczegółowej kontroli.
  • » Nowoczesność
  • » Praktycznie bezobsługowa praca całego urządzenia.
  • » Spełniające wymagania normy PN-EN 303-5 dla 5 klasy urządzeń oraz ekoprojekt.
  • » Ekologiczny obieg surowców - oczyszczanie atmosfery - brak dodatkowej emisji CO2.
  • » Wysoka funkcjonalność spalanego paliwa - zalety porównywalne do spalania oleju opałowego lub gazu przy znacząco niższych kosztach.

Materiały do pobrania:
Parametry techniczne 15 - 45 kW
Parametry techniczne 70 - 200kW
Folder 15-45kW
Folder 70-200kW

strzałka do góry