Systemy kominowe - kominy dwuścienne

Kwasoodporne kominy dwuścienneOferowany przez firmę LUMO segmentowy system dwupłaszczowego komina zewnętrznego znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym jako spalinowa instalacja zewnętrzna, wewnętrzna lub wolnostojąca. Może też być wykorzystany w instalacjach klimatyzacji i wentylacji.

System dwupłaszczowy żłożony jest z trzech warstw: ściany zewnętrznej, izolacji i ściany wewnętrznej. Rura wewnętrzna wykonana jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej DIN 1.4404. Środkową warstwę stanowi izolacja termiczna z łupek wykonanych z wysokotemperaturowych włókien mineralnych o grubości od 40 do 50 mm. Zewnętrzna powłoka to rura z blachy nierdzewnej o symbolu DIN 1.4301, która stanowi warstwę nośną. Zastosowane połączenia kielichowe umożliwiają elementom wewnętrznym na swobodę wydłużenia termicznego i decydują o szybkim i łatwym montażu.
Zastosowany materiał warstwy wewnętrznej (stal nierdzewna DIN 1.4404, w przypadku urządzeń na paliwa stałe stosowana jest stal żaroodporna o symbolu DIN 1.4828) gwarantuje jej długą żywotność. Obniżona zawartość węgla eliminuje powstawanie węglika chromu i korozji międzykrystalicznej również przy wysokich temperaturach. Wszystkie połączenia wzdłużne rur i kształtek wykonane są metodą spawania plazmowego "do czoła" z obustronną ochroną gazową spawu.

Zestawienie średnic elementów w zakresie od 110 do 500 mm umożliwia dokładne dopasowanie przekroju komina do każdego kotła. W zależności od wymiaru grubość elementów wynosi od 0,5 do 0,8 mm.

Zalety:

Szeroka paleta elementów dającą rozwiązanie w każdych warunkach.

  • » Szybkie nagrzewanie dzięki małej pojemności cieplnej oraz bardzo dobra izolacja cieplna.
  • » Dobre warunki przepływu spalin dzięki gładkiej powierzchni i okrągłemu przekrojowi.
  • » Szybki i łatwy montaż bez konieczności prowadzenia prac spawalniczych.
  • » Brak skomplikowanych fundamentów.
  • » Oszczędność miejsca.
  • » Łatwość rozbudowy lub przebudowy istniejącego komina.
  • » Natychmiastowa gotowość do pracy.

Materiały do pobrania:
Dane dla projektantów - kominy dwuścienne
Dane dla projektantów - kominy dwuścienne żaroodporne
Deklaracja właściwości użytkowych kominów dwuściennych
Deklaracja właściwości użytkowych kominów dwuściennych żaroodpornych
Instrukcja montażu
Folder

strzałka do góry