+48 618 136 525 | sprzedaz@lumo.com.pl

Kocioł na ekogroszek Vulcanus Plus

Kocioł Klasa 5 i EcoDesign na ekogroszek - o mocy 18 i 25kW

Vulcanus Plus to nowoczesne kotły grzewcze na węgiel kamienny, które spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Zgodne są z normą PN-EN 303-5:2012 dla kotłów klasy 5 oraz wymaganiami UE dotyczącymi Eco Designu. Przeznaczone są do spalania węgla kamiennego o frakcji: groszek. Ich główną zaletą jest mikroprocesorowy regulator pracy, który zapewnia automatyczną i efektywną pracę urządzenia. Vulcanus Plus to idealne rozwiązanie dla ogrzewania domów, warsztatów, hal i innych budynków. Dzięki pełnej automatyzacji zapewniają niskie zużycie paliwa i wysoki komfort użytkowania, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających Klientów.

Vulcanus Plus w wersji podstawowej to kotły jednofunkcyjne, które mogą być łatwo podłączone do wymiennika ciepłej wody użytkowej (np. typu LUMO-WCW) i służyć do jej ogrzewania.

Dlaczego Vulcanus Plus ma niską emisję pyłów

Kocioł ten charakteryzuje się nowoczesną i efektywną konstrukcją, która wykorzystuje system grodzi nawrotnych do intensywnego odbioru ciepła ze spalin. Spaliny przechodzą przez komorę spalania i pierwszy ciąg spalin, gdzie są oczyszczane z pyłów przez katalizatory ceramiczne. Następnie trafiają do wymiennika ciepła, który został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najwyższą sprawność cieplną urządzenia. Wymiennik ciepła wyposażony jest w system turbulatorów spalin, które zwiększają poziom odbioru ciepła i redukują emisję pyłów. Zarówno wymiennik ciepła, jak i komora paleniskowa wykonane są z wysokiej jakości blachy stalowej, co gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia. Kocioł posiada stalowy czopuch do podłączenia układu spalinowego oraz wyczystkę do czyszczenia wymiennika ciepła. Popiół z procesu spalania zbiera się w szufladzie, którą można łatwo opróżnić. Jest to kocioł o solidnej i kompaktowej budowie.

Wyposażenie

Kotły te mają moc 18 i 25 kW i są dostarczane ze zbiornikiem paliwa o odpowiednim poziomie napełnienia, co zapewnia pracę przez kilka dni bez potrzeby dolewania paliwa. Należy również zwrócić uwagę na to, że kotły przeznaczone do pracy w układzie zamkniętym mogą być opcjonalnie wyposażone w dodatkową wężownicę chłodzącą blok wodny oraz zawór bezpieczeństwa termicznego SYR 3065 lub HONEYWELL TS131. Ponadto mają wbudowany wyłącznik krańcowy, który zatrzymuje pracę kotła podczas zasypywania paliwa, oraz wyłącznik czasowy, który chroni układ nawęglania przed zbytnim przepełnieniem.

Dlaczego automatyczny kocioł
na ekogroszek  jest ekologiczny

Kotły Vulcanus Plus to nowatorskie rozwiązania dla osób, które chcą ogrzewać swoje domy w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu katalitycznego oczyszczania spalin kotły te emitują bardzo mało pyłów i tlenku węgla, spełniając najwyższe standardy jakości. Kotły Vulcanus Plus są również łatwe w obsłudze i niezawodne w pracy, nawet przy zmiennych obciążeniach cieplnych. Ponadto kotły te mają nowoczesny design i są zgodne z normą Eco Design oraz 5 klasą urządzeń. To oznacza, że można je wykorzystać w ramach programu “Czyste Powietrze” i cieszyć się dotacją na wymianę starego kotła na nowy. Jeśli zdecydujesz się na kocioł Vulcanus Plus, nie będziesz musiał się martwić o jakość powietrza w Twojej okolicy, a jednocześnie będziesz oszczędzać na kosztach ogrzewania.
Możesz sprawdzić jakość powietrza w Twojej okolicy na stronach:

http://mosina.aqi.eco
https://opensensemap.org

ParametrJednostkaNominalna moc kotła [kW]
1825
Zakres mocy cieplnejkW5,4-187,5-25
Sprawność dla mocy nominalnej%94,592,5
Maksymalne ciśnienie roboczeMPa/bar0,3/3
Wymagany ciąg kominowymbar0,15-0,30
Pojemność wodna kotłal100115
Pojemność komory zasypowej (zbiornika)l240320
Rodzaj paliwa  Klasa a wg PN-EN 303-5:2012
Temperatura spalin przy mocy nominalnej0C96109
Średnica wylotu spalin (czopucha)mmΦ15079,7
Średnica wylotu spalin (czopucha)mmΦ150
Klasa kotła5
Napięcie elektryczneV/Hz230/50 
Wysokość kotła (wymiar A) mm1450
Szerokość kotła (wymiar B)mm570
Szerokość kotła ze zbiornikiem (wymiar C)mm1230
Głębokość kotła z czopuchem (wymiar D)mm800920
Długość czopucha (wymiar F)mm170
Przewiń na górę