Lumo Technika Grzewcza kotły Ecodesign i 5 klasa na pellet Biomax mini

Kocioł na ekogroszek Vulcanus Plus

Kocioł na ekogroszek - o mocy 18 i 25kW

Klasa 5 i ecodesign

Kotły grzewcze typu Vulcanus Plus na węgiel kamienny, spełniają założenia normy PN-EN 303-5:2012 dla kotłów w klasie 5 oraz dyrektywy UE dotyczącej ecodesignu. Przystosowane są do opalania węglem kamiennym sortymentu groszek. Każdy piec wyposażony jest przede wszystkim w mikroprocesorowy regulator pracy co zapewnia płynną i w pełni automatyczną pracę urządzenia. Z pewnością są one doskonałym źródłem ciepła dla ogrzewania domów, pomieszczeń warsztatowych, hal oraz innych obiektów. Ponieważ są w pełni zautomatyzowane zapewniają niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort pracy, czym spełniają najwyższe wymagania Klientów.

Każdy Vulcanus Plus w wersji standardowej jest urządzeniem grzewczym jednofunkcyjnym, dlatego też po przyłączeniu do niego wymiennika ciepłej wody użytkowej (np. typu LUMO-WCW) doskonale nadaje się także do jej podgrzania.

Dlaczego Vulcanus Plus ma niską emisję pyłów

Ponieważ konstrukcja kotła oparta jest na systemie grodzi nawrotnych zapewniających maksymalną intensyfikację odbioru ciepła ze spalin. Komora spalania oraz pierwszy ciąg spalin zostały wyposażone w innowacyjne katalizatory ceramiczne. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoliło zmniejszyć ilość emitowanych pyłów do wymaganego normą minimum. Układ wymiennika ciepła został tak przebudowany i przekonstruowany aby sprawność cieplna urządzenia była jak najwyższa. W tym celu zastosowano innowacyjny system turbulatorów spalin, których głównym zadaniem jest zwiększenie poziomu odbioru ciepła oraz ograniczenia ilości emitowanych pyłów. Warto zwrócić uwagę, że wymiennik i komora paleniskowa wykonane są z wysoko gatunkowej, atestowanej blachy stalowej. Z tyłu znajduje się stalowy czopuch który, łączy kocioł z układem spalinowym, natomiast w górnej części jest duża i wygodna wyczystka, która jest niezbędna do czyszczenia wymiennika ciepła kotła. W dole umieszczona została szuflada, ponieważ powstały w procesie spalania popiół opada bezpośrednio do niej, skąd łatwo i szybko może zostać usunięty. W konsekwencji daje to solidną i zwartą budowę.

Wyposażenie

Kotły o mocach 18 i 25 kW standardowo są wyposażone w zasobnik paliwa o optymalnym poziomie zasypu paliwa, pozwala to na kilkudniową pracę  bez konieczności uzupełniania paliwa w zasobniku. Ważne jest też to że, kotły przeznaczone do pracy w układzie zamkniętym opcjonalnie mogą być  dodatkowo wyposażone w wężownicę schładzającą blok wodny oraz zabezpieczenie termiczne wypływu SYR 3065 lub HONEYWELL TS131. Ponadto wyposażone są w standardzie w wyłącznik krańcowy odpowiedzialny za wstrzymanie pracy kotła w trakcie zasypu paliwa oraz wyłącznik czasowy zabezpieczający układ nawęglania przed nadmiernym przepełnieniem.

Dlaczego automatyczny kocioł na ekogroszek  jest ekologiczny

Istotnym aspektem kotłów Vulcanus Plus jest bardzo niska emisja substancji szkodliwych zwłaszcza pyłów. Optymalny układ spalania pozwala uzyskać poziom emisji tlenku węgla, który jest znacznie mniejszy od wartości dopuszczalnych co czyni z kotła Vulcanus Plus urządzenie ekologiczne. Wreszcie zastosowanie najnowocześniejszych zdobyczy techniki pozwala na bardzo łatwe spełnienie normy ekodesign.

Reasumując najważniejsze zalety kotła Vulcanus Plus to:

  • Automatyczna i bezawaryjna praca w zmiennych obciążeniach cieplnych.
  • Przyjazna użytkownikowi konstrukcja kotła.
  • Proces produkcji kotłów podlegający stałej, szczegółowej kontroli.
  • Nowoczesny design.
  • Spełnienie wymagań normy PN-EN 303-5 dla 5 klasy urządzeń oraz dyrektywy UE dotyczącej ecodesign kotłów.
  • Nowoczesny system katalitycznego oczyszczania spalin gwarantujący ekologiczną pracę kotła.
  • Wysoka funkcjonalność spalanego paliwa oraz niewielka strata kominowa wynikająca z wysokiej sprawności cieplnej kotła.

Z uwagi na to, że kocioł Vulcanus Plus w przeciwieństwie do innych kotłów na paliwa stałe, spełnia wymagania normy ecodesign i 5 klasy z pewnością można go wykorzystać w rządowym programie “Czyste Powietrze”.
Podczas gdy Ty posiadasz nasz nowoczesny ekologiczny kocioł  na pewno nie musisz się martwic o jakość spalin z Twojego komina. Na pewno możesz jednak sprawdzić  jakość powietrza w Twojej okolicy.
http://mosina.aqi.eco
https://opensensemap.org

 
Przewiń do góry