Lumo Technika Grzewcza kotły Ecodesign i 5 klasa na pellet Biomax mini

Pompa ciepła

Pompa ciepła Lumo 1209

Niskie koszty ogrzewania i brak emisji szkodliwych substancji

W trosce o środowisko naturalne i jak najniższe koszty eksploatacji dla użytkownika firma LUMO stworzyła nowoczesną, komfortową i bezobsługową pompę ciepła typu PC09 solanka/woda. Wykorzystuje ona energię geotermalną zgromadzoną w ziemi. Urządzenie to stanowi doskonałe źródło ciepła zarówno do ogrzewania domów jednorodzinnych, biur i małych firm jak i do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Konstrukcja pompy ciepła opiera się na budowie modułowej, która umożliwia w dowolny sposób jej konfigurację zgodnie z życzeniem i potrzebami klienta.

pompa_ciepla

Składa się ona między innymi z modułu grzewczego, układu sterowania oraz zintegrowanego zbiornika, który pełni funkcję bufora oraz zasobnika ciepłej wody użytkowej. Obustronnie malowaną proszkowo obudowę zewnętrzną pompy oprócz walorów użytkowych cechuje wysoka estetyka wykonania. Moduł grzewczy pompy PC09 zbudowany został w oparciu o sprężarkę Copeland Scroll, gdzie jako czynnik roboczy wykorzystywany jest gaz R-407C, który umożliwia wrzenie w niskich temperaturach (już od -25°C). Gwarantuje to stabilną pracę układu dolnego źródła. Za bezpieczeństwo pracy całego urządzenia odpowiadają czujniki niskiego i wysokiego ciśnienia (presostaty) oraz automatyka pogodowa, która dodatkowo wyposażona jest w system kontroli temperatur dolnego i górnego źródła wraz z sygnalizacją stanów alarmowych.

Pompa ciepła seryjnie wyposażona jest także w podzespoły:
• Zawór napełniający, zawory bezpieczeństwa, pompy obiegowe, naczynia wzbiorcze
• Układ sterowania z pomiarem temperatury zewnętrznej oraz pomieszczenia, priorytetem grzania ciepłej wody użytkowej, umożliwiający: regulację siłownikami zaworów mieszających, sterowanie dodatkowym źródłem ciepła np. kotłem pelletowym oraz współpracę z kolektorem grzewczym zasilanym energią słoneczną (solarem).
Opcjonalnie istnieje możliwość montażu grzałki elektrycznej 6kW stanowiącej dodatkowe źródło ciepła.

Materiały do pobrania

Przewiń do góry