Lumo Technika Grzewcza kotły Ecodesign i 5 klasa na pellet Biomax mini

Kocioł na pellet Bio Max MINI

Moc kotła 10 - 15kW

Spełnia normy klasy 5 i ekoprojekt

Kotły grzewcze typu Bio Max Mini oraz Bio Max Mini Kompakt na pellet spełniają normy ecodesign i 5 klasy. Współpracują z palnikami pelletowymi, stanowią najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie urządzeń grzewczych przystosowanych do opalania ekologicznym paliwem odnawialnym – pellet.  Z pewnością są one doskonałym źródłem ciepła dla ogrzewania domów, pomieszczeń warsztatowych, hal oraz innych obiektów o mnijszej kubaturze. Ponieważ są w pełni zautomatyzowane zapewniają niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort pracy, czym spełniają najwyższe wymagania Klientów.

Kocioł na pellet Bio Max MINI 10_15kW - 5 klasa i ecodesign

 Kotły Bio Max Mini i Mini Kompakt, co do zasady są urządzeniami grzewczymi jednofunkcyjnymi, jednak po przyłączeniu do nich wymiennika ciepłej wody użytkowej doskonale nadają się także do przygotowania ciepłej wody.

Zalety i wyposażenie
Bardzo dużą zaletą kotłów z serii Bio Max Mini są niewielkie rozmiary względem posiadanej mocy, co pozwala je umieścić nawet w niewielkich pomieszczeniach pełniących funkcję kotłowni.
W standardzie kocioł na pellet wyposażony jest w palnik z funkcją czyszczenia , automatyczną zapalarkę oraz sterownik pogodowy z możliwością autoregulacji procesu spalania – Fuzzy Logic. Kotły Bio Max Mini Kompakt standartowo posiadają zbiornik paliwa umieszczony w górnej ich części, kocioł Bio Max Mini wymaga dodatkowego wyposażenia w wolno stojący zbiornik na pellet (opcja dodatkowo płatna).
Oba urządzenia mogą pracować w układzie zamkniętym  jak i otwartym. Kocioł do układu zamkniętego posiada fabrycznie wbudowaną wężownicę schładzającą blok wodny wraz z zabezpieczeniem termicznym wypływu. 
Dodatkowym wyposażeniem może być zdalne sterowanie z aplikacją mobilną. 

Ekologia
Kolejną cechą charakterystyczną kotłów Bio-max Mini jest bardzo niska emisja pyłów i szkodliwych związków w spalinach, która jest znacznie mniejsza od wartości dopuszczalnych dla grupy kotłów na paliwa stałe i czyni je urządzeniami w pełni ekologicznymi.

Seria kotłow Bio Max Mini spełnia wszystkie wymagania stawiane ekologicznym kotłom niskoemisyjnym, a w szczególności wymogi dyrektywy unijnej o EKODESIGNIE oraz 5-tej klasy z godne z normą PN-EN 303-5:2012.

Przewiń do góry