+48 618 136 525 | sprzedaz@lumo.com.pl

Kocioł na pellet Bio Max MINI

Kocioł Klasa 5 i EcoDesign na pellet - o mocy 10 i 15kW

Bio Max Mini i Bio Max Mini Kompakt to kotły grzewcze na pellet, które spełniają najwyższe standardy ekologiczne i jakościowe. Są wyposażone w palniki pelletowe, które umożliwiają wykorzystanie odnawialnego i przyjaznego dla środowiska paliwa. Są idealne do ogrzewania domów, warsztatów, hal i innych budynków o niewielkiej kubaturze. Dzięki automatyzacji procesu spalania zapewniają niskie zużycie energii i wysoki komfort użytkowania. Są to kotły jednofunkcyjne, ale mogą być podłączone do wymiennika ciepłej wody użytkowej, co doskonale sprawdza się do przygotowania ciepłej wody.

Zalety i wyposażenie

Kotły z serii Bio Max Mini to idealne rozwiązanie dla osób szukających oszczędnej i ekologicznej formy ogrzewania. Dzięki niewielkim wymiarom, kotły te można łatwo zamontować w małych kotłowniach. Kotły na pellet są wyposażone w nowoczesne elementy, takie jak palnik z funkcją czyszczenia, automatyczna zapalarka i sterownik pogodowy z regulacją spalania Fuzzy Logic. W zależności od modelu kocioł może mieć wbudowany zbiornik na pellet lub wymagać podłączenia zewnętrznego. Kotły Bio Max Mini mogą pracować zarówno w układzie otwartym, jak i zamkniętym, zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Kocioł do układu zamkniętego posiada fabrycznie wbudowaną wężownicę schładzającą blok wodny wraz z zabezpieczeniem termicznym wypływu. Możliwe jest także sterowanie kociołkiem za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie.

Ekologia

Kotły Bio-max Mini to nowoczesne urządzenia grzewcze, które wykorzystują biomasę jako źródło energii. Są one wyposażone w specjalny system spalania, który zapewnia wysoką sprawność i niskie zużycie paliwa. Kotły Bio-max Mini są przyjazne dla środowiska, ponieważ emitują bardzo mało pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery. Ich emisja jest o wiele niższa niż normy obowiązujące dla kotłów na paliwa stałe. Kotły Bio-max Mini to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają ekonomicznego i ekologicznego sposobu ogrzewania domu.

Seria kotłow Bio Max Mini spełnia wszystkie wymagania stawiane ekologicznym kotłom niskoemisyjnym, a w szczególności wymogi dyrektywy unijnej o EKODESIGNIE oraz 5-tej klasy z godne z normą PN-EN 303-5:2012.

Przewiń na górę