+48 618 136 525 | sprzedaz@lumo.com.pl

Spawanie

Oferujemy Państwu następujące korzyści z naszej współpracy:

〉 nieodpłatną kalkulację kosztów na podstawie otrzymanych od Państwa projektów i specyfikacji
〉 możliwość uzgodnienia ostatecznej ceny
〉 sprawność i profesjonalizm wykonania
〉 atrakcyjne ceny
〉 indywidualne traktowanie każdego Klienta
〉 spawanie metodą MIG
〉 spawanie metodą MAG
〉 spawanie metodą TIG

Spawanie elementów i konstrukcji ze stali węglowych i nierdzewnych

Spawanie jest procesem technologicznym, polegającym na łączeniu materiałów, głównie metali, poprzez miejscowe nagrzewanie do temperatury plastyczności lub topnienia. W wyniku tego procesu powstaje trwała spoina, która łączy ze sobą co najmniej dwa elementy. Spawanie jest jedną z najważniejszych technik łączenia metali, stosowaną w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie i przemyśle remontowym.

Istnieje wiele różnych metod spawania, różniących się sposobem dostarczania energii cieplnej, rodzajem elektrody i osłony spawalniczej. Najczęściej stosowane metody spawania to:

Spawanie MIG/MAG (Metal Inert Gas/Metal Active Gas) – w metodzie tej elektrodą jest topliwy drut podawany w sposób ciągły, a łuk elektryczny wytwarza się między drutem a spawanym elementem. Gaz osłonowy chroni łuk i jeziorko ciekłego metalu przed wpływem powietrza atmosferycznego. Spawanie MIG/MAG jest jedną z najczęściej stosowanych metod spawania stali węglowych i nierdzewnych.

Spawanie TIG (Tungsten Inert Gas) – w metodzie tej elektrodą jest nietopliwy pręt wolframowy, a łuk elektryczny wytwarza się między elektrodą a spawanym elementem. Gaz osłonowy chroni łuk i jeziorko ciekłego metalu przed wpływem powietrza atmosferycznego. Spawanie TIG jest stosowane głównie do spawania stali nierdzewnych, aluminium i innych metali nieżelaznych.

Spawanie łukiem krytym – w metodzie tej elektrodą jest topliwy pręt otulony masą otulinową. Podczas spawania masa otulinowa topi się i wydziela gazy, które chronią łuk i jeziorko ciekłego metalu przed wpływem powietrza atmosferycznego. Spawanie łukiem krytym jest stosowane głównie do spawania stali węglowych.

Stale węglowe i nierdzewne są najczęściej spawanymi materiałami. Do spawania stali węglowych najczęściej stosuje się metodę MIG/MAG, natomiast do spawania stali nierdzewnych najczęściej stosuje się metodę TIG.

Spawanie MIG/MAG jest jedną z najczęściej stosowanych metod spawania stali węglowych. Metoda ta jest szybka, wydajna i stosunkowo łatwa do nauczenia.

Potrzebujesz więcej informacji?
Zadzwoń: 618 136 525 
Odpowiemy na wszystkie pytania
Przewiń na górę