+48 618 136 525 | sprzedaz@lumo.com.pl

Kocioł na pellet Bio Max PLUS

Kocioł Klasa 5 i EcoDesign na pellet - o mocy 70 - 300kW

Kotły grzewcze typu Bio Max Plus na pellet spełniają normy ecodesign i 5 klasy. Współpracują z palnikami pelletowymi, stanowiącymi najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie urządzeń grzewczych. Przystosowane są do opalania ekologicznymi paliwami odnawialnymi. Z pewnością są one doskonałym źródłem ciepła dla ogrzewania domów, pomieszczeń warsztatowych, hal oraz innych obiektów. Ponieważ są w pełni zautomatyzowane zapewniają niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort pracy, czym spełniają najwyższe wymagania Klientów.
Każdy piec w wersji standardowej jest urządzeniem grzewczym jednofunkcyjnym, dlatego też po przyłączeniu do niego wymiennika ciepłej wody użytkowej (np. typu LUMO-WCW) doskonale nadaje się także do jej podgrzania.

Dlaczego Bio Max Plus jest tak wydajny

Ponieważ konstrukcja kotła oparta jest na systemie płomieniówek i komór nawrotnych (układ trzyciągowy), dlatego zapewnia to wysoką sprawność spalania i minimalizuje stratę kominową. Warto zwrócić uwagę, że wymiennik i komora paleniskowa wykonane są z wysoko gatunkowej, atestowanej blachy stalowej.
W przedniej części wyposażony jest w zamykaną, trójdzielną kryzę, służącą do montażu palnika, jak i czyszczenia komory spalania. Z tyłu znajduje się stalowy czopuch który, łączy kocioł z układem spalinowym, natomiast w górnej części jest duża i wygodna wyczystka, która jest niezbędna do czyszczenia wymiennika ciepła kotła i płomieniówek. W dole umieszczona została szuflada ponieważ powstały w procesie spalania popiół opada bezpośrednio do niej, skąd łatwo i szybko może zostać usunięty. W konsekwencji daje to solidną i zwartą budowę.

Wyposażenie

Kotły o mocach 70 – 300 kW opcjonalnie są wyposażone w zasobnik paliwa możliwy do podłączenia z jego prawej i także lewej strony. Ważne jest też to, że kotły przeznaczone do pracy w układzie zamkniętym opcjonalnie mogą być dodatkowo wyposażone w wężownicę schładzającą blok wodny oraz zabezpieczenie termiczne wypływu SYR 3065 lub HONEYWELL TS131.

Dlaczego kocioł na pellet jest ekologiczny

Istotnym aspektem kotłów na pellet typu Bio-max Plus jest bardzo niska emisja pyłów i szkodliwych związków w spalinach, w związku z tym jest znacznie mniejsza od wartości dopuszczalnych dla grupy innych kotłów na paliwa stałe i dlatego czyni je urządzeniami w pełni ekologicznymi. Dlatego też z łatwością spełniają normy ekodesign.

Reasumując najważniejsze zalety kotła na pellet to:

  • Przede wszystkim praca oparta wyłącznie na naturalnych, odnawialnych surowcach.
  • Brak składników chemicznych.
  • Proces produkcji kotłów podlegający stałej, szczegółowej kontroli.
  • Nowoczesny design
  • Prawie bezobsługowa praca całego urządzenia.
  • Spełniające wymagania normy PN-EN 303-5 dla 5 klasy urządzeń oraz ecodesign.
  • Ekologiczny obieg surowców – oczyszczanie atmosfery a także brak dodatkowej emisji CO2.
  • Wysoka funkcjonalność spalanego paliwa – podobnie do spalania oleju opałowego lub gazu ale przy znacząco niższych kosztach.

Z uwagi na to, że kocioł na pellet Bio Max Plus w przeciwieństwie do innych kotłów na paliwa stałe, spełnia wymagania normy ecodesign i 5 klasy na pewno można go wykorzystać w rządowym programie “Czyste Powietrze”.

Sprawdź jakość powietrza w Twojej okolicy.
http://mosina.aqi.eco
https://opensensemap.org

Przewiń na górę